Офіційна позиція ЖК RiverStone щодо питання законності огородження його території

05.09.2018

Шановні мешканці та інвестори ЖК RiverStone!

Наша компанія просить вибачення в мешканців за тимчасові незручності, пов’язані із скандалом навколо законності огородження території ЖК RiverStone.

Останнім часом почастішали спроби пошкодження та руйнування паркану ЖК RiverStone. Особи, які намагаються це зробити, відкрито аргументують свої дії начебто захистом своїх порушених прав на доступ до прибережної смуги та порушенням законодавства України забудовником (зокрема ст. 88 Водного кодексу України). ЖК RiverStone та його більш ніж 2000 мешканців (в найближчому майбутньому – 5000) звинувачують у рейдерському (!) захопленні набережної Дніпра. Псевдоактивісти закликають жителів мікрорайону Осокорки ламати паркани, та у що б то не стало, відкрити 400 метрів закритої набережної.

З правової точки зору ситуація виглядає наступним чином:

ЖК RiverStone розташований на земельних ділянках загальною площею більше 7 га, що належать забудовнику ТОВ «ЛІВОБЕРЕЖЖЯ ПЛЮС» на правах власності та оренди. Орендна плата і податки сплачуються вчасно і в повному обсязі.

  1. Набережна ЖК RiverStone збудована відповідно до проекту землеустрою затвердженого в установленому законодавством України порядку.
  1. Набережна ЖК RiverStone є берегоукріпленням, знаходиться в межах прибережної захисної смуги затоки річки Дніпро. Згідно ДСТУ 3517-97 берегоукріплення відноситься до гідротехнічних споруд. Його функція полягає у тому , щоб попередити розмив берега, також воно захищає комплекс від повеней. У статті 88 Водного кодексу України йдеться:

«До узбережжя морів, морських заток і лиманів у межах пляжної зони забезпечується безперешкодний і безоплатний доступ громадян для загального водокористування, …». Однак, в цій же частині статті зазначено: «..крім земельних ділянок, на яких розташовані гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори». Водний кодекс України, Документ 213/95-вр, чинний, поточна редакція – Редакція від 18.12.2017, підстава 2059-19.

  1. Благоустрій ЖК RiverStone є власністю мешканців, оскільки збудований, утримується та охороняється за їх кошти.

На підставі вищезазначеного огородження є законним.

В разі спроби здійснити руйнування огорожі ЖК RiverStone посилання осіб на ст. 88 Водного кодексу України є безпідставними. Наголошуємо, що спроби пошкодження та руйнування паркану ЖК RiverStone є незаконними. Такі ініціативи зумовлені спробами окремих осіб та політичних сил нажити політичний капітал напередодні виборів.

Ми вдячні небайдужим мешканцям, які не дозволили незаконно демонтувати огорожу, займають активну позицію і готові відстоювати свої права.

В кінці хочемо зазначити, що ідучи на зустріч побажанням мешканців прилеглих територій, забудовник організував безперешкодний доступ до набережної вздовж узбережжя затоки річки Дніпро довжиною 100 метрів. Зазначена територія не огороджена та є загальнодоступною.